Telefon: 694 132 364
Napisz do nas: antykwariat@tradovium.pl
 
 
Tytuł  Autor  ISBN  Wydawnictwo  Wszędzie  Sygnatura  Seria +

Narodziny świata w 20 obrazach 1864-1914

Maciejewski Gabriel, Bereźnicki Tomasz
+d*

Narodziny świata w 20 obrazach 1864-1914, Maciejewski Gabriel, Bereźnicki Tomasz

0an


Dane szczegółowe
Rok wydania: 2015
Sygnatura: hist_najn10002
Dostępnosć ksiażki
NA PÓŁCE
OSTATNI EGZEMPLARZ


Jak kupic
Zobacz szczegóły
Wydawnictwo
Klinika Języka

Cena ksiazki
  41,--
Przesyłka polecona
tylko: 4.99 zł

Sposób zakupu: wysyłka i osobiście


Opis stanu
Ksiazka nowa
Stan: idealny, twarda okładka lakierowana

Potrzebujesz więcej informacji?
Napisz: antykwariat@tradovium.pl
Zadzwoń: 694 132 364

Opis ksiazki

Misją naszego albumu jest propagowanie wiedzy o historii najnowszej, w taki sposób, by nikt nie poczuł się zawiedziony, zmęczony czy znudzony. Właśnie dlatego autor znajdujących się w tym albumie rysunków, Tomasz Bereźnicki sięgnął do wzorów, które śmiało można nazwać tradycyjnymi i nowoczesnymi jednocześnie. Oto przed Państwem dwadzieścia plansz naśladujących japońskie drzeworyty z przełomów XIX i XX wieku, na których historia ? jawna i tajna ? ukazana jest bez perspektywy. Wszystko dzieje się w jednym wymiarze, jest tak samo ważne i potrzebne do tego, by zrozumieć sens wypadków, które doprowadziły do wybuchu I wojny światowej. Więcej nawet, to co oficjalna historia ukrywa, my podkreślamy i akcentujemy, wybijając wydarzenia pozornie błahe w planach bliższych, nieco na uboczu pozostawiają te, o których przeczytać można w podręcznikach.

Forma, która mieści się w starej, dalekowschodniej tradycji liczy sobie nieco ponad 100 lat i wydała nam się idealnym narzędziem do przekazania ważnych, nieeksponowanych zbyt szeroko treści. Oto przed Wami drodzy czytelnicy kulisy polityki Francji wobec Kościoła, oto próba zniszczenia Austro-Węgier, brytyjskie zbrojenia i niemiecka propaganda przepleciona z polskimi dążeniami do niepodległości. Wszystko zaś oglądane poprzez japońskie drzeworyty, syntetyczne ilustracje opatrzone zwięzłym komentarzem. Zaplanowaliśmy ten album jako pierwszą część cyklu o najnowszej historii świata i Polski, mamy nadzieję, że uda nam sie wydać cztery albumy ukazujące wypadki ostatniego stulecia.


Czy te książki też mogą Cię zainteresować?
Szkoła Nawigatorów . Kurs na prawdę . Kwartalnik ., Narodziny cywilizacji Wysp Brytyjskich, Nigdy nie oszczędzaj na jasnowidzu i inne prawdziwe historie, Baśń jak niedźwiedź . Historie amerykańskie .,
Szkoła Nawigatorów. Kurs na prawdę. Kwartalnik.Narodziny cywilizacji Wysp BrytyjskichNigdy nie oszczędzaj na jasnowidzu i inne prawdziwe hist...Baśń jak niedźwiedź. Historie amerykańskie.
Maciejewski Gabriel (red.)Lipoński WojciechMaciejewski GabrielMaciejewski Gabriel
Numer Szkoły nawigatorów. Tym razem poświęcony Francji. Tak się złożyło, że jest to chyba najbardziej drastyczny z dotychczasowych numerów, a także najbardziej zaskakujący jeśli idzie o zakres poruszanych tematów. Mam nadzieję, że zyska on Państwa uznanie....>>>Czy historia krajów Wysp Brytyjskich zasługuje na miano odrębnej cywilizacji Wojciech Lipoński nie ma wątpliwości. Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia, ale też Wyspa Man, Hebrydy czy Orkady pomimo różnic stworzyły specyficzną regionalną kulturę, wyraźnie różną od tej z kontynentu. Ani trudna hist...>>>Historia, którą dziś opowiem, wydarzyła się w lutym. Jej bohater to postać jaką łatwo znaleźć w każdym mniejszym i większym mieście. Człowiek młody, ambitny, pozbawiony jakichkolwiek możliwości realizowania swych marzeń i pragnień, a to za sprawą własnego nieuctwa, nadopiekuńczej matki, ojca fur...>>>Autor o swojej książce: W założeniu "Baśń jak niedźwiedź. Historie amerykańskie" miała być zupełnie inną książką. Zaplanowałem ją jako jednorazowe uzupełnienie cyklu, ale w trakcie pisania okazało się, że materiału i informacji zamiast ubywać, przybywa. Musiałem, więc zmienić plany i napisać...>>>


Reklama
BESTSELLERY tego tygodnia
Anielska Medycyna, Virtue Doreen
Anielska Medycyna

Virtue Doreen
Pisarz dla dorosłych, Eberhardt Grzegorz
Pisarz dla dorosłych

Eberhardt Grzegorz
Praca w dywersji, Pawlina Sebastian
Praca w dywersji

Pawlina Sebastian
Pisma żydowskie, Arendt Hannah
Pisma żydowskie

Arendt Hannah
14-karatowe auto, Rejto Jeno, Korcsmros Pl
14-karatowe auto

Rejto Jeno, Korcsmros Pl
 


       Zadaj pytanie lub szukaj w serwisie:
  2001©Tradovium Wszelkie prawa zastrzeżone